Piyasa gelişmeleri

by karadenizpress

Bu hafta içeride TCMB Enflasyon Raporu, PPK Toplantısı Özeti; ABD tarafında ise Fed Toplantısı ve 4ç21 büyüme rakamı takip edilecek öne çıkan başlıklar olacak. Bugün önemli makro veri akışı bulunmazken, hazinenin iki adet tahvil ihalesi düzenlemesi bekleniyor. Cuma günü ABD piyasalarının haftayı satım tarafında tamamlamasının ardından bugün Asya genelinde görünüm karışık. ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise tepki alımları görülmekte. Cuma gününü %0.15 kayıpla tamamlayan BIST’in de güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER —Hazine 2 ve 6 yıllık tahvil ihaleleri

ŞİRKET HABERLERİ

—KCHOL, Fenerbahçe-Kalamış yat limanı özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi veren bağlı ortaklığı Tek-Art’ın daha önce Cumhurbaşkanlığı Kararı ile onaylandığını, fakat daha sonra yeniden Cumhurbaşkanı Kararı ile ihalenin iptal edildiğinin şirkete tebliğ edildiğini paylaştı.

—HLGYO ödenmiş sermayesini %50 oranında bedelli olarak artırarak TL1.02mr’dan TL1.53mr’a çıkarma kararı aldı.

—FORMT, Oyak Metal Sanayi ve Ticaret AŞ unvanlı şirketin %100 hisselerinin TL65mn bedel karşılığında satın alınmasına kurul tarafından onay verildiğini bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL15.36 fiyat ortalaması ile toplam 795bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL52.16 fiyat ortalaması ile toplam 400bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

 

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment